Во шопинг молови, казина и обложувалници само со потврди за вакцинација или за прележан ковид

/

Министерот за економија Крешник Бектеши на својот Фејсбук профил посочи дека во шопинг моловите, казината и обложувалниците ќе може да се влезе само со потврда за вакцинација или потврда за прележан вирус!Претходна статија

Денеска се регистрирани 999 нови случаи на Ковид 19- пријавени се 14 починати лица

Следна статија

Од 1-ви септември за влез во Македонија ќе бидат потребни потврди за вакцинација, прележан ковид или негативен ПЦР тест

Најново од Вести