ВО ШТИП- ФИНАНСИСКА ПОДДРШКА НА РУРАЛЕН РАЗВОЈ ЗА 2018 ГОДИНА

//

Денеска, 14.06.2018 г., во голема сала на Општина Штип ќе се одржи информативен настан за програма за финансиска поддршка на руралниот развој за 2018 година. Настанот е во организација на Центар за развој на источен плански регион и Бизнис центар за поддршка на консултативни услуги за МСП во ИПР.

Пристигнувањето и регистрацијата на учесниците ќе трае од 10:30 до 11:00 часот. Настанот ќе биде отворен со поздравен говор од страна на градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, со почеток во 11:00 часот.Претходна статија

СОБРАНИСКА ДЕЛЕГАЦИЈА НА ИНТЕРПАРЛАМЕНТАРНА КОНФЕРЕНЦИЈА ВО ПРАГА

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: ЗАЕВ ГИ ПРОДАДЕ НАЈВИСОКИТЕ НАЦИОНАЛНИ ИНТЕРЕСИ, ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ СЕ СПРОТИВСТАВИ НА ОВОЈ КАПИТУЛАНТСКИ ДОГОВОР

Најново од Вести