ВО СООБРАЌАЈКА ВО ОХРИД ТЕШКО ПОВРЕДЕН ВЕЛОСИПЕДИСТ

//

Во сообраќајна несреќа што се случила во саботата на магистралниот пат кај Св.Еразмо, охридско, тешко повреден е велосипедист од Охрид.

Несреќата се случила помеѓу автмобил „мерцедес“, уравуван од Ќ.И.(55) од с.Велешта, струшко, и велосипед управуван од Ј.А.(61) од Охрид.Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот и бил пренесен во болницата „Св. Еразмо“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од СВР Охрид.

Претходна статија

КОНЦЕРТ НА ЛИЗА ЖЕРАРД & THE MYSTERY OF THE BULGARIAN VOICES

Следна статија

БОРИСОВ: СО КАРАКАЧАНОВ СМЕ ЗА МАКЕДОНИЈА ДА СТАНЕ ДЕЛ ОД ЕУ

Најново од Вести