ВОНРЕДЕН ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОР ВО БОЛНИЦАТА „ЖАН МИТРЕВ“

//

Државниот санитарен здравствен инспекторат вчера изврши вонреден инспекциски надзор во ПЗУ Клиничка болница „Жан Митрев“ Скопје, а во врска со исполнување на законската обврска на здравствената установа во вршењето на здравствената дејност.

При надзорот било констатирано дека здравствената дејност во „Жан Митрев“ се врши согласно решението за дозвола за вршење дејност издадено од Министерство за здравство, информираат од санитарниот инспекторат.

Извор: Макфакс

Претходна статија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ГО БРАНИ КРИМИНАЛОТ

Следна статија

ВЕСЕЛИ: РАМКОВНИОТ ДОГОВОР ОД 2001 Е НАЈГОЛЕМОТО ДОСТИГНУВАЊЕ НА АЛБАНЦИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да