|

„Вреди“: Села и Лога имаат време до сабота да се предомислат

Зијадин Села и Кренар Лога смислиле евтино алиби зошто ќе одат спротивно од волјата на мнозинството Албанци, истакнуваат од коалцијата „Вреди“.

Според нив, Арбен Таравари јавно им ги понудил печатите на Алијанса на Албанците ако навистина се определени за самостоен настап на изборите.

„Зијадин Села не се изјаснува за оваа понуда бидејќи ние знаеме дека одамна е договорен да служи исклучиво на интересите на Али Ахмети. Затоа и го направи расколот во АА. Искрено жалиме што Села и Лога ги ставија личните пред интересите на Албанците кои јасно и недвосмислено се определени да го испратат ДУИ во опозиција“, реагираат од коалицијата.

Додаваат дека има време до сабота, „ако случајно се премислат, ќе ги добијат печатите на АА за пратенички листи за самостоен настап“.Слични Објави