ВРЕМЕНО ЗАТВОРЕНА ЕПИДЕМИОЛОШКАТА СЛУЖБА НА ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ВО ГОСТИВАР

/

Епидемиолошката служба и микриобиологија во Гостивар од синоќа се затворени.

Мерката засега е од привремен карактер откако вчера кај еден од вработените беше утврден позитивен тест на КОВИД 19. Сите вработени, околу десетина, се упатени во домашна изолацијa, јавува МИА, пренесува Канал 5.МИА контактираше со дел од вработените кои потврдија дека во меѓувреме, им се земени брисеви за да се утврди нивниот статус и дали се носители на коронавирусот. Мерките кои треба да се спроведат ќе зависат од исходот на тестирањата и одлуките на здравствените власти.

Претходна статија

ЈАНША ГО ИЗЛАЖА МИЦКОСКИ ЗА ПОМОШТА ИЛИ МИЦКОСКИ ЗАБОРАВИ ДА СПОМНЕ ДЕКА ИСТАТА Е ОД ЕУ ЗА ДА СИ НАПРАВИ РЕКЛАМА

Следна статија

КУМАНОВО СО ИТНО БАРАЊЕ: МАРКЕТИТЕ ДА ВРШАТ ТЕЛЕФОНСКА И ОНЛАЈН ДОСТАВА ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

Најново од Вести