|

Времето денес променливо облачно со дожд и грмежи

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20, а максималната ќе достигне од 26 до 34 степени. UV=8

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во делови од котлината ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 32 степена.

Во следните денови времето ќе биде претежно стабилно и топло со умерен, повремено засилен ветер од северен правец.Слични Објави