Времето денес: стабилно и суво со ниски утрински температури

/

Времето во Македонија ќе биде стабилно и суво со утринска температура од минус шест до три степени целзиусови, а дневната од три до 13 степени.

Во Скопје времето ќе биде слично со минимална температура од минус еден степен, а дневната ќе достигне 10 степени. 

Претходна статија

Полн Погодок- гостин: Ирена Јакимоска в.д. претседател на ФК Победа

Следна статија

ЕК ќе ја забрза евроинтеграцијата на земјите од Западен Балкан

Најново од Вести