ВРВОТ НА МВР ИМ ОДДАДЕ ПОЧИТ НА ЗАГИНАТИТЕ БРАНИТЕЛИ КАЈ ВЕЈЦЕ

/

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, заедно со дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Славјанка Петровска и директорот на Бирото за јавна безбедниост Сашо Тасевски, придружувани од претставници на други организациони единици на МВР, денеска во Битола, пред споменикот „Ангел“ (кај Градскиот часовник) како и во кругот на СВР Битола, со положување на цвеќе ја одбележаа 19 годишнината од херојската смрт на четворицата припадници на Посебната единица при СВР Битола – Марјан Божиновски, Илче Стојановски, Кире Костадиновски и Бошко Најдовски, како и на четворицата припадници на армиската единица „Волци“ – Роберт Петковски, Бобан Трајковски, Игор Крстевски и Миле Јаневски, кои што ги положија своите животи во одбрана на татковината на денешен ден во 2001 година кај тетовското село Вејце, соопшти МВР, пренесува Плусинфо.

Претходна статија

ПРЕМИЕРЛИГАШИТЕ ГО НАЈДОА ДАТУМОТ ЗА РЕСТАРТ НА СЕЗОНАТА

Следна статија

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ИМ ДАВА 60.000 ФУНТИ НА СЕМЕЈСТВАТА НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ПОЧИНАЛЕ ОД КОРОНАВИРУС

Најново од Вести