З. СИТНОВСКИ-СИТНА: МНОГУ Е ВАЖНО ДА ЗНАЕШ КОЈ СИ И ОД КАДЕ ДОАЃАШ

//

Исклучително комуникативен, дружељубив, бескрајно љубопитен и неуморно активен, тој е во постојана интеракција со градот секојдневно опипуваќи го неговиот пулс. Здравко Ситновски кого сите го знаат како Ситна, е живописен градски лик силно препознатлив од далеку, но исклучително разговорлив од блиску.

Неговиот карактеристичен, грижливо негуван рокерски имиџ ја раскажува сопствената животна филозофија, но неговата напластена меморија за урбаната култура на градот крие многу вредни, интересни и инспиративни приказни.Прочитајте го интервјуто на Ситна за Машки магазин… ќе научите многу за скопскиот мангуплук.

Претходна статија

КОИ ТРИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ НАЈБРЗО СЕ ЗАЉУБУВААТ?

Следна статија

ПОВЕДЕНА ПОСТАПКА ЗА ЛИЦАТА КОИ ПРЕВЕЗУВАА ДРОГА НА ГРАНИЧЕН ПРЕМИН

Најново од Истакнато

Ќорсокак

Пишува: Владимир Перев На 24 јуни 2022 година стана пресврт, револуција во менталната матрица на бугарите