ЗА САМО ЕДЕН ДЕН РЕЧИСИ 200 КАЗНИ ЗА ВОЗАЧИТЕ ВО СКОПЈЕ

//

Одделението за безбедност на сообраќајот при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера од 06,00 до 24,00 часот спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје.

Притоа санкционирани се 33 возачи кои ја пречекориле брзината. Откриени се 57 останати прекршоци за кои се издадени 12 мандатни платни налози и 45 прекршочни платни налози.Одделението за безбедност на патниот сообраќај синоќа од 19,30 до 01,00 часот спроведе акциска контрола за откривање на прекршоци што ги прават возачите на мотори на подрачјето на Скопје. Притоа, санкционирани се 47 возачи. Откриени се и 42 останати прекршоци.Претходна статија

ПРЕД МАКЕДОНСКИОТ КОНЗУЛАТ ВО МЕЛБУРН ЗАПАЛЕНИ МАКЕТИ ОД ЗАЕВ И ШЕКЕРИНСКА

Следна статија

ВЕТУВАЊЕТО ЗА ПОВИСОКИ ПЛАТИ ВО ОБРАЗОВАНИЕТО СЕ ПОКАЖА САМО КАКО УШТЕ ЕДНА ЛАГА НА СДСМ

Најново од Вести