ЗАЕВ ГИ СООПШТИ ИМИЊАТА НА РАЗРЕШЕНИТЕ ДИРЕКТОРИ

//

Меѓу нив се директорите на МЕПСО и ЕЛЕМ, Сашо Василевски и Драган Миновски, директорот на Државниот архив, Кирил Петров, директорот на Агенцијата за лекови Ќахил Ибраими, дректорката на Драмски театар, Викторија Рангелова, Вулнет Адеми директор на Агенција за странски инвестиции , директорот на Македонија пат, Гајур Кадриу, директорот на Здравствен дом Скопје, Злате Мемедовиќ.Претходна статија

НАТО ЧУВА НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ ВО ЕВРОПА

Следна статија

АХМЕТИ ВОЗНЕМИРЕН ЗАТОА ШТО СЕ ОБЈАВУВААТ БОМБИ САМО ЗА ДУИ, А НЕ ЗА СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ

Најново од Вести