ЗАЕВ: ГОРДИ СМЕ НА РЕШЕНИЕТО ЗАТОА ШТО СЕ ОБЕДИНИВМЕ

//

Европскиот концепт е цивилизациска вредност која е демократска и која се противи на манипулациите на популизмот и на стравот. Европа е посилна од стравот. Грците, Македонците, Европјаните се посилни од стравот.

Горди сме на овој наш договор. Горди сме зашто се обединивме околу решение на еден спор којшто не делеше, и избравме решение што не обединува. Сега, и нека биде така засекогаш.

Претходна статија

НИМИЦ: МОЈАТА РАБОТА Е ЗАВРШЕНА, СЕГА СЕ Е ВО РАЦЕТЕ НА ЗАЕВ И ЦИПРАС

Следна статија

ГРЧКИ МЕДИУМИ: ДЕМОНСТРАНТИ СЕ СУДРИЈА СО ПОЛИЦИЈАТА ВО НИВИЦИ (ВИДЕО)

Најново од Вести