НИМИЦ: МОЈАТА РАБОТА Е ЗАВРШЕНА, СЕГА СЕ Е ВО РАЦЕТЕ НА ЗАЕВ И ЦИПРАС

//

Медијаторот Нимиц го поздрави потпишувањето на договорот меѓу Македонија и Грција. Нимиц го определи договорот како фер и коректен. Нимиц изјави дека за неговиот роденден, двајца премиери му го направиле голем подарок. Тој додаде дека неговата работа е завршена, и сега се е во рацете на Заев и Ципрас.Претходна статија

ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ГО ПОТПИШАА ДОГОВОРОТ ЗА ПРОМЕНА НА ИМЕТО НА МАКЕДОНСКАТА ДРЖАВА

Следна статија

ЗАЕВ: ГОРДИ СМЕ НА РЕШЕНИЕТО ЗАТОА ШТО СЕ ОБЕДИНИВМЕ

Најново од Вести