ШПАНИЈА СЕ ОТВОРА ЗА ТУРИСТИТЕ ОД 1 ЈУЛИ

/

Шпанија од 1 јули ќе го укине двонеделниот карантин за странските туристи, објави денеска шпанската Влада.

Шпанската министерка за надворешни работи Аранча Гонзалез Лаја на својот профил на Твитер напиша: „Најлошото е зад нас“ со емотикони бикини, очила за сонце и куфери.„Во јули, постепено ќе ја отвориме Шпанија за странските туристи, ќе го укинеме карантинот, ќе ги обезбедиме највисоките здравствени стандарди. Со нетрпение очекуваме да ве угостиме“, напиша таа на Твитер.

Претходна статија

ФОТО: ТИТО МОЖЕЛ ДА СЕ ЗАБРИЧИ ЗА РОДЕНДЕНОТ НА ТИТО

Следна статија

ДИМЧЕ ОД СТРУГА НЕ РАБОТИ ВО „БРАКО“ НА АНЃУШЕВ ЗАТОА ЗА НЕГО НЕМА ПОМОШ ОД ВЛАДАТА

Најново од Вести