ГРЧКИ МЕДИУМИ: ДЕМОНСТРАНТИ СЕ СУДРИЈА СО ПОЛИЦИЈАТА ВО НИВИЦИ (ВИДЕО)

//

Инцидент во Мала Преспа, грчките медиуми јавуваат дека во Нивици, во близина на местото каде што се потпишува македонско-грчкиот договор дошло до судир меѓу неколкумина демонстранти и полицијата која го обезбедува настанот.извор: Денешни новостиПретходна статија

ЗАЕВ: ГОРДИ СМЕ НА РЕШЕНИЕТО ЗАТОА ШТО СЕ ОБЕДИНИВМЕ

Следна статија

БОРИСОВ ИМ ЧЕСТИТА НА ЗАЕВ И ЦИПРАС ЗА НИВНАТА ХРАБРОСТ

Најново од Вести