ЗАЕВ И АНЃУШЕВ НЕ НАПРАВИЈА НИШТО ЗА „ЈУГОХРОМ“ И „ОХИС“

//

Зоран Заев и Кочо Анѓушев ја туркаат економијата кон дно.

Трета година по ред ништо од ветувањата дека ќе се рестартираат „Југохром“ и „ОХИС“.

Стотици работници од овие некогашни гиганти три години се лажени од власта.

Заев и Анѓушев пред изборите во 2016 година ветуваа заживување на економијата и решавање на сите проблеми како во случајот со „ОХИС“.

Три години по изборите од 2016, решение не е ниту на повидок. Поранешните работници на овие фабрики живеат мачно, а егзистенцијата на нивните семејства е доведена под знак прашалник.

Заев и Анѓушев не направија ништо за „Југохром“ и „ОХИС“, но затоа направија за нивните фирми.Заеви влегоа во бизнисот со марихуана, го купија струмичкиот конфекциски гигант „Герас Цунев“, а Анѓушев зема тендери.

Додека функционерите на власта се богатат, граѓаните се чудат како да врзат крај со крај.

Заев, Анѓушев и целата влада мора да си заминат, се вели во соопштението на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ.

Претходна статија

МИЛАН ОВА ЛЕТО ЌЕ ИМА „НЕВЕРОЈАТЕН“ БУЏЕТ ЗА ТРАНСФЕРИ

Следна статија

НАГРАДАТА ОД ОПШТИНА БИТОЛА ВО РАЦЕТЕ НА НИКОЛАЈ ОД ОХРИД

Најново од Вести