ЗАЕВ И БОРИСОВ СЕ ПОКЛОНИЈА ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

//

Премиерот Заев и премиерот на Р. Бугарија, Борисов во црквата „Свети Спас“ положија цвеќе и се поклонија на гробот на Гоце Делчев.

Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска престојува во посета на земјава по повод заедничкото одбележување на двегодишнината од Договорот за добрососедство, пријателство и соработка меѓу Скопје и Софија.Претходна статија

(ВИДЕО) ЗАЕВ И БОРИСОВ ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Следна статија

ЗАЕВ: БУГАРСКИОТ БИЗНИС ОД ПОТПИШУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ ДОСЕГА ИНВЕСТИРАЛ ВО МАКЕДОНИЈА ПОВЕЌЕ ОД 35 МИЛИОНИ ЕВРА

Најново од Вести