ЗАЕВ И МИЦКОСКИ НЕ ДОГОВОРИЛЕ ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ ЌЕ СЕ СРЕТНАТ ПАК

Нема датум за избори. Заев и Мицкоски се договорија за нова средба, јавува Бриф.

По завршувањето на средбата кај претседателот Пендаровски помеѓу лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, станува јасно дека тие се договориле за нова средба, без да постигнат согласност за датум за избори.

loading...


loading...