ЗАЕВ НЕ ГО „ДАВА“ АЛАЃОЗОВСКИ- МУ НАЈДЕ ДРУГА ФУНКЦИЈА ВО ВЛАДАТА

//

Роберт Алаѓозовски по предавањето на функцијата министер за култура ќе се пресели во кабинетот на премиерот Зоран Заев. Тој е назначен за национален координатор за развој на културата и меѓуресорска соработка. Алаѓозовски беше единствениот што требаше да ја напушти Владата, бидејќи за другите назначени функционери имаше само ротација.

Претходна статија

СО СЕКИРА ЗА ПИВО НА ВЕРЕСИЈА

Следна статија

ТЕВДОВСКИ: 33,4 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ГРАНТОВИ ЗА ГРАДИНКИ И СОЦИЈАЛНИ УСЛУГИ

Најново од Вести