ЗАЕВ НЕ ВЕРУВА ДЕКА ЦРВЕНКОВСКИ ЌЕ ФОРМИРА НОВА ПАРТИЈА

//

Бранко Црвенковски не може да биде друго освен СДСМ, тоа им е јасно на сите, и затоа не верувам во приказните кои се пуштени во јавноста дека тој ќе формира нова партија, оцени денеска премиерот Зоран Заев.

-Тоа треба дефинитивно да го прашате него, а јас го кажувам заради тоа што тој е еден од основачите на СДСМ и претседател на партијата долг период. Бил премиер, а преку честа да го води СДСМ бил претседател на државата и е наш општественик. Верувам дека шпекулациите се присутни заради тоа што во Охрид се најавува нова листа од наши докажани социјалдемократи, рече Заев во одговор на прашање при денешното пуштање во работа на реконструираната полициска станица во Ресен.Претходна статија

ВАРХЕЈИ: АКО НЕМА РЕШЕНИЕ НА СПОРОТ СО БУГАРИЈА, МОЖНО Е АЛБАНИЈА САМА ДА ГИ ПРОДОЛЖИ ПРЕГОВОРИТЕ

Следна статија

ПЕТМИНА ОБВИНЕТИ ВО „ДВОЈНИК“ ПРИЗНАА ДЕКА ИЗДАВАЛЕ ПАСОШИ СО ТУЃ ИДЕНТИТЕТ

Најново од Вести

Заев и Бочварски на патот Пробиштип-Крупиште: Изградбата и рехабилитацијата на патиштата е приоритет заради поврзување на регионите и за побрз економски развој

Голем број инфраструктурни проекти се изведуваат со засилено темпо и да ги испочитуваат роковите за исполнување