ЗАЕВ: ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИТЕ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА

//

Со заклучоците на Советот на министрите од Луксембург добивме силно и недвосмислено признание за нашите достигнувања во изминатата година. Добивме јасна потврда за реформите кои ги спроведовме и за сите резултати остварени на домашен план, но и пофалби за Договорите со Грција и Бугарија. Тоа за нас и за граѓаните е многу значајно и ни укажува дека заедничките напори не беа попусто, објави премиерот Зоран Заев на својот ФБ профил.

Претходна статија

ПОРАНЕШЕН ГРАДОНАЧАЛНИК НА ВЕЛЕС ОБВИНЕТ ЗА ЗЛОУПОТРЕБА НА СЛУЖБЕНАТА ПОЛОЖБА

Следна статија

ПЕНДАРОВСКИ ГО ПРИМИ МИНИСТЕРОТ ЗА НАДВОРЕШНИ И ЕВРОПСКИ РАБОТИ И АКТУЕЛЕН ПРЕТСЕДАВАЧ СО ОБСЕ, МИРОСЛАВ ЛАЈЧАК

Најново од Вести