| |

Законот за јазици повторно пред пратениците

Претседателот на Собранието Талат Џафери за денеска напладне го закажа продолжението на 32-та седница на која на дневен ред се и амандманите за Законот за употреба на јазиците за кој опозициската ВМРО-ДПМНЕ има поднесено над 35.000 амандмани. Се очекува на седницата да учествуваат и пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, кои најавија присуство за амандманите.

 Слични Објави