|

Залетан куршум повреди 20- годишно момче од скопско

Вчера во 22.11 часот во СВР Скопје е пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош е донесен Х.С.(20) од с.Петровец, скопско, кој на местото викано „Бавчи“ бил повреден од залутан куршум.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Слични Објави