ЗАТВОРЕНИК ОД ИДРИЗОВО УБЕДИЛ СЕДУМ ЛИЦА ДЕКА Е ДИРЕКТОР И ИМ ЗЕЛ ПАРИ – СЕТО ТОА ПО ТЕЛЕФОН

//

Претставувајќи се како директор на различни фирми, затвореник од затворот „Идризово“ измамил седум лица и ги оштетил за 315 илјади денари.

Според информациите од полицијата, станува збор за 34-годишен скопјанец со иницијали Б.А..

-Во периодот од 2.7.2019 до 13.2.2020, додека бил на издржување казна затвор во Казнено-поправната установа Затвор „Идризово“ – Скопје, преку мобилен телефон лажно се претставувал како сопственик или раководител на различни фирми и лицата К.Б.(65), С.К.(47), Џ.Л.(55) од Тетово, А.Х.(36), Ј.М.(67) од Скопје, С.С.(40) од с.Џепчиште и М.Б.(62) од с.Беловиште ги довел во заблуда дека неговата фирма деловно ќе соработува со нив и од нив успеал да земе парични средства, велат од МВР.Со ваквото дејствие, како што соопшти полицијата, причинета е материјална штета од околу 315.000 денари.

Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ ПОТВРДИ ВЛИЈАНИЕ ВРЗ СУДСТВОТО И ПРИТИСОК ВРЗ НОВИНАРИ ОД СТРАНА НА ВЛАСТА НА ЗАЕВ

Следна статија

МИЦКОСКИ: НЕМА ДА ПРИЗНАЕМЕ ПОПИСНИ РЕЗУЛТАТИ АКО НЕ СЕ СПОРЕД МЕТОДОЛОГИЈАТА НА ЕУРОСТАТ

Најново од Вести