Заврши дебатата во Народното собрание на Бугарија, гласањето за доверба на Владата е утре вечер

/

Речиси осум часа Народното собрание на Бугарија расправаше за предлогот за гласање недоверба на Владата, поднесен од ГЕРБ откако партијата „Има таков народ“ ги повлече четворицата министри од Владата на Кирил Петков.

Како што јави дописникот на МИА од Софија, пратениците од владејачките партии и опозицијата со часови дебатираа дали финансиската и економската политика на Владата е успешна или не.

Гласањето за предлогот за смена на Владата на Петков ќе биде утре во 19 часот и 10 минути.Извор: zoom.mk

Претходна статија

(Видео) Милотинова: Контролата за исполнување на преземените обврски од РС Македонија треба да биде во Советот на ЕУ, а не во Европската комисија

Следна статија

(Видео) Милошоски: Вметнувањето на Бугарите во Уставот ќе биде уште едно јаболко на раздорот

Најново од Вести