Зеленски со порака до Западот: Забранете им на Русите да влезат, нека живеат во свој свет

/

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика западните земји да го забранат влезот на сите руски граѓани.

Во интервју за „Вашингтон пост“, тој рече дека најмоќната санкција против Русија ќе биде затворање на границите.

„Русите ја крадат туѓата земја. Нека живеат во свој свет додека не ја сменат својата филозофија“ – рече Зеленски.Извор: Темите

Претходна статија

Одбележуваме 52 години од смртта на д-р Асен Татарчев

Следна статија

Приведен криумчар на мигранти

Најново од Вести