ЗЕМЈОТРЕС ГО ПОГОДИ ЈУЖНИОТ ДЕЛ НА ГРЧКИОТ ОСТРОВ КРИТ

/

Земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала го стресе јужниот дел од грчкиот остров Крит.

Земјотресот е регистриран околу 10 часот по локално време.

Атинскиот институт за геодинамика објави дека земјотресот бил забележан во морето, на 75 километри јужно од местото Тимбаки, пренесе агенцијата „АНА“.

Претходна статија

РУСКОВСКА СЕ ВРАЌА ОД ОДМОР ВО СРЕДА

Следна статија

ПОВТОРНО МАКЕДОНЕЦ КРЕНА РАКА НА МАКЕДОНЕЦ- КРВАВА ТЕПАЧКА МЕЃУ НАВИВАЧИТЕ НА ВАРДАР И МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Најново од Вести