|

ЗЕМЈОТРЕС ГО ПОГОДИ ЈУЖНИОТ ДЕЛ НА ГРЧКИОТ ОСТРОВ КРИТ

Земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала го стресе јужниот дел од грчкиот остров Крит.

Земјотресот е регистриран околу 10 часот по локално време.

Атинскиот институт за геодинамика објави дека земјотресот бил забележан во морето, на 75 километри јужно од местото Тимбаки, пренесе агенцијата „АНА“.Слични Објави