ВЛАДЕ МИЛЧИН: ЗАЕВ Е ДОЛЖЕН ДА СЕ СООЧИ СО ПРОБЛЕМОТ И ДА ГО РАСЧИСТИ

//

„Она што е јасно е дека одговорноста паѓа врз Заев, неговата влада и администрација. Зошто? Зашто скандалот пукна кога тие ја имаат власта. Зашто Заев е и премиер и претседател на најголемата партија во владејачката коалиција. Заев е должен да се соочи со проблемот и да го расчисти. Ако, поради кои било причини, не може да го направи тоа, треба да си даде оставка“, пишува режисерот Владе Милчин во својата колумна „Сојуз на лажните светци“, објавена на порталот Плусинфо.

Во колумната чија основна тема е невладината организација на Бојан Јовановски, „Меѓународен сојуз“, Милчин тврди дека набргу ќе видиме дали СЈО што требаше да донесе правда. не се претворило во параван поради кој се кријат моќни ѕверки.Претходна статија

ПОВТОРНО МАКЕДОНЕЦ КРЕНА РАКА НА МАКЕДОНЕЦ- КРВАВА ТЕПАЧКА МЕЃУ НАВИВАЧИТЕ НА ВАРДАР И МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Следна статија

ПРОДОЛЖУВА СУДЕЊЕТО ЗА СЛУЧАЈОТ „ТИТАНИК“

Најново од Вести