|

Земјотрес ја погоди Албанија: Се стресе во близина на границата со Црна Гора

Земјотрес со јачина од 3,4 степени според Рихтеровата скала синоќа ја погоди Албанија.

Земјотресот се случил во 2 часот и 20 минути по локално време.

Епицентарот на земјотресот бил на 28 километри од Скадар.

Со оглед на тоа што земјотресот бил со помал интензитет, се претпоставува дека нема повредени и поголема материјална штета.

Слични Објави