|

Земјотрес ја погоди БиХ, почувствуван е на длабочина од девет километри

Земјотрес со јачина од 3,1 степени според Рихтеровата скала ја погоди Босна и Херцеговина, јавува ЕМСЦ.

Земјотресот се почувствува на длабочина од девет километри. Регистриран е во 7 часот и 42 минути по локално време на длабочина од девет километри.

Епицентарот бил на 29 километри од Мостар.

Слични Објави