|

Земјотрес во Романија

Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала денеска околу 15 часот ја потресе Романија.

Земјотресот се случи на истокот на земјата, недалеку од границата со Србија.

Првата процена на EMSC беше 4,8, но потоа беше малку намалена.Слични Објави