ЖИТЕЛИ НА ЧЕНТО НАЈАВИЈА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДЕЛЕЊЕ ТЕРАПИЈА НА ЗАВИСНИЦИ ВО НИВНАТА ПОЛИКЛИНИКА

/

Жители на скопската населба Ченто најавуваат протест против одлуката за давање метадонска терапија во поликлиниката во оваа населба.

-Во сабота во 11:00 часот ќе се оддржи граѓански протес против одлуката на Министерството за Здравство, за давање на метадонска терапија во Поликлиника Ченто. Протестот ќе се одржи пред влезот поликлиниката, стои во објавата на настанот.Претходна статија

ХАН И РИКЕР ДОАЃААТ ВО СКОПЈЕ ЗА ДА ГИ „СМИРУВААТ“ ЗАЕВ И МИЦКОСКИ

Следна статија

МИЦОТАКИС НЕМА НАМЕРА ДА СЕ ОТКАЖЕ ОД ПРИТИСОЦИТЕ ВРЗ МАКЕДОНИЈА

Најново од Вести