16 ПРЕКРШУВАЊА НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС, 449 САНКЦИИ ЗА НЕНОСЕЊЕ МАСКА

//

Синоќа е констатирано дека 16 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие, пак, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 449 прекршоци.Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел спречување на ширењето на Ковид 19.

Претходна статија

ХЕЛСИНШКИ КОМИТЕТ: ПРИСТАПОТ ДО ЗДРАВСТВЕНА ЗАШТИТА И ПОНАТАМУ ОСТАНУВА ПРОБЛЕМАТИЧЕН ЗА РОМИТЕ

Следна статија

БОНЕВА Е ВО ИЗОЛАЦИЈА, РОЧИШТЕТО ЗА „ДРУМАРИНА“ ОДЛОЖЕНО ЗА СЛЕДНИОТ МЕСЕЦ

Најново од Вести