17-ГОДИШНИК НАПАДНАТ ОД ТРИ ЛИЦА – ЗАВРШИ СО УБОДНА РАНА ВО БОЛНИЦА

/

На 28.04.2021 во 22.40 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив бил донесен 17-годишник со убодна рана од остар предмет.

Според неговиот исказ, околу 20.30 часот на ул.„Македонско-Косовска бригада“ бил физички нападнат од три лица кои со остар предмет му нанеле убодна рана. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Претходна статија

СО НОВИОТ ПОВИК ЗА ПОДДРШКА НА УГОСТИТЕЛИТЕ ЌЕ БИДАТ ОПФАТЕНИ ОКОЛУ 6.000 КОМПАНИИ И 17.000 ВРАБОТЕНИ

Следна статија

ЗАЕВ: ГО ДОБИВ ПРЕДЛОГОТ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ДРЖАВЈАНСТВО, АМА НЕ Е ОНА ШТО СЕ ДОГОВАРАВМЕ СО СЕЛА И ГАШИ

Најново од Вести