180 сообраќајни прекршоци во Скопје, 80 санкции за брзо возење

/

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (21.08.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 180 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 80 санкции, 25 за управување возило под дејство на алкохол,16 за возење без возачка дозвола, 13 за возач почетник, две за некористење сигурносен појас, две за користење мобилен телефон, пет за нерегистрирани возила, 22 за непрописно паркирање.МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемат безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесат за посигурни патишта.

Претходна статија

Ковачев му одговори на Билд: РС Македонија не може да започне преговори со ЕУ заради своето однесување кон Бугарија и Бугарите

Следна статија

(Видео) Талибанците им се потсмеваат на САД – ги носат нивните униформи и оружјето

Најново од Вести