22 ГОДИШНИК ОД ТЕТОВО УАПСЕН ЗА МАРИХУАНА И РИЗЛА

/

„На 28.07.2019 година околу 22 часот и 30 минути, во тетовското село Лешок, лишен од слобода е 22-годишниот тетовец И.С, кај кого е пронајдена марихуана и ризла. По документирање на случајот против него ќе следи соодветен поднесок“, информираа од Министерството за внатрешни работи.

Претходна статија

УБИСТВО ВО КИЧЕВО, МАЖ ПРОНАЈДЕН ЗАДАВЕН

Следна статија

ДЕТЕ ЗАГИНА ОТКАКО БЕШЕ ТУРНАТО ПОД ВОЗ НА СТАНИЦАТА ВО ФРАНКФУРТ

Најново од Вести