Триесетина луѓе на протест пред бугарската амбасада во Скопје

//

Триесетина луѓе вечерва излегоа на протест за прекин на преговорите со Бугарија пред бугарската амбасада во Скопје. Демонстрантите со себе носеа транспаренти со кукасти крстови, знамето на ЕУ и натписи „бугарски администратори според ЕУ“ и знамиња со сонцето од Кутлеш.
На протестот е присутен поранешниот прв човек на градската организација на СДСМ во Скопје и лидер на политичката партија „Трета“ Љупчо Палевски-Палчо.

Демонстрантите сакаат прекин на преговорите со Бугарија.

Претходна статија

Лукаревска: Новата верзија на апликацијата „МојДДВ“ е достапна, има нови правила и политики на приватност

Следна статија

Ременски до Русковска: Ве победив на суд, сакале тоа да го признаете или не

Најново од Вести