НОВО ПУКАЊЕ СО УБИЕНИ И ПОВРЕДЕНИ ВО САД

//

До масовно пукање дошло во Охајо, а локалните медиуми јавуваат дека се убиени најмалку седум луѓе но таа информација не е се уште службено потврдена. Полицијата е на терен, јавува Канал 5.

Од локалната болници за NBC news изјавиле дека во болницата се примени 16 лица со прострелни рани.Ова е второ масовно пукање за помалку од 24 часа во САД. Потсетуваме, вчера во масовното пукање во Тексас беа убиени 20 луѓе.Претходна статија

ПЕТМИНА ПОЛИЦАЈЦИ ОСОМНИЧЕНИ ЗА ПРИМАЊЕ МИТО

Следна статија

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА НА СО ЕДЕН ЗАГИНАТ И ЧЕТВОРИЦА ПОВРЕДЕНИ НА ПАТОТ ПРИЛЕП-БИТОЛА

Најново од Вести