УАПСЕН ГЕВГЕЛИЧАНЕЦ НА ТАБАНОВЦЕ СО 21 МИГРАНТ ВО НЕГОВОТО КОМБЕ

/

Полицијата пронајде 21 мигранти од Бангладеш во комбе упраувано од 35 годишен маж од Гевгелија. Настанот се случил вчера некаде околу 18:40 часот кон патен премин „Табановце“ после бензинската пумпа на автопатот кај мостот.

Возачот е приведен и заедно со лицата-мигранти се донесени во СВР-Куманово за понатамошна постапка, соопштуваат од МВР.

Претходна статија

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА НА СО ЕДЕН ЗАГИНАТ И ЧЕТВОРИЦА ПОВРЕДЕНИ НА ПАТОТ ПРИЛЕП-БИТОЛА

Следна статија

ЛОКАЛИЗИРАНИ 10-НА ПОЖАРИ ВО СИБИР, НО ПЕКОЛОТ ПРОДОЛЖУВА

Најново од Вести