А1 ОН: КИРАЦОВСКИ- НЕ ЗНАМ КОЈ Е КИКИ, А КОКИ Е ВЕРОЈАТНО БОКИ

//

Пратеникот Александар Кирацовски од СДСМ за „А1он“ вели дека не знае кој пратеник стои зад псевдонимот Кики, за кој новинарот Бранко Геровски пишуваше дека изнудувал рекет од бизнисмени заедно со Боки 13 и Зоки Кичеец.

„Коки? Па веројатно Боки. Не знам кој е Кики, вие мислите дали станува збор за мене? Ќе видиме Геро на кого мисли. Апсолутно јас не се препознавам, Геро има таму има изнапишано разно-разни глупости, како да ти кажам.

Целиот напис прочитајте го овде.

Извор: А1 он

Претходна статија

РУСКОВСКА: СЀ УШТЕ НЕ Е НАЈДЕН ВТОРИОТ ТЕЛЕФОН НА КАТИЦА ЈАНЕВА

Следна статија

ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА КАЈ ДВЕ ЛИЦА, ВРАБОТЕНИ ВО УБК

Најново од Вести