РУСКОВСКА: СЀ УШТЕ НЕ Е НАЈДЕН ВТОРИОТ ТЕЛЕФОН НА КАТИЦА ЈАНЕВА

//

Јавната обвинителка Вилма Русковска во вчерашното гостување на радио Канал 77 рече дека вториот мобилен телефон на Катица Јанева не е пронајден.

-Од страна на ОЈО не е побара посебна истражна мерка за Катица Јанева. Не ја следиме, а дали некој друг ја следи… Не сум се видела со Катица Јанева. Еден телефон е најден, вториот телефон се уште не е најден. Има наредба за вештачење на одземениот телефон, кое верувам дека до понеделник ќе биде завршено, рече Русковска.

Претходна статија

ГЕРОВСКИ: АЈ В ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ ВИ КАЖАМ КОИ СЕ ФРИКИ И КИКИ

Следна статија

А1 ОН: КИРАЦОВСКИ- НЕ ЗНАМ КОЈ Е КИКИ, А КОКИ Е ВЕРОЈАТНО БОКИ

Најново од Вести