АГЕНЦИЈАТА НА ЛИДИЈА ДИМОВА НАБАВИЛА И ДВА ЛУКСУЗНИ АВТОМОБИЛА ЗА РЕЧИСИ 90.000 ЕВРА

//

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова во 2108 година набавила два луксузни автомобила во вредност од речиси 90 илјади евра.

Имено, Димова во 2018 година за потребите на агенцијата набавила два нови автомобили од марката „фолксваген пасат“ и „фолсвакен тигуан“во вредност од 45.327 евра, односно 43.576 евра, со што вкупната сума на истите достигнува 88.903 евра.Целиот напис прочитајте го овде.
Извор: Нетпрес

Претходна статија

(ВИДЕО)РАНЕТ ПОЛИЦАЕЦ ВО ПУКАЊЕ ПРЕД ЗГРАДАТА ХРВАТСКАТА ВЛАДА

Следна статија

КИЧЕЕЦ: ЌЕ СЕ ЈАВАМ НА ИЗДРЖУВАЊЕ НА КАЗНАТА!

Најново од Вести