АХМЕТИ: КАКО ШТО БЕВМЕ ОБЕДИНЕТИ ВО ОНА, ТАКА ДА СЕ ОБЕДИНИМЕ И ЗА АЛБАНЕЦ ПРЕМИЕР

//

Али Ахмети, денеска ја продолжи кампањата за прв Албанец премиер на Република Македонија преку објавување на видео на неговите официјални профили на социјалните платформи.

„Дојдено е времето пријатели, да се обединеме, затоа што кога сме обединети се е можно, како што бевме обедините во ОНА за време на војната или при изборот на првиот Албанец Претседател на Собранието, зачленувањето во НАТО и отпочнувањето на преговори за членство во Европската Унија. Време е за Албанец премиер“, напиша Ахмети.Претходна статија

(ВИДЕО) МАНЧЕВСКИ: МИЦКОСКИ НЕ ГИ ПОЧИТУВА МЕРКИТЕ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19

Следна статија

СИТУАЦИЈАТА Е „ПОД КОНТРОЛА“

Најново од Вести