Ахмети: Одредени партии протестите ги претворија во анти-албански движења, Албанците и Македонците заедно да понесат одговорност

/

Лидерот на ДУИ Али Ахмети вели дека е разочаран што одредени партии се обидуваат од протестите да направат меѓуетнички тензии и да ги претворат во анти-албански движења. Тој порачува дека Македонците и Албанците заедно треба да понесат одговорност за иднината на државата.

Видето преземено од ТВ21.Претходна статија

Таравари: Јас лично сум за прекин на соработката со Данела Арсовска

Следна статија

Кузеска: Мицкоски вели „жртва сум“, а истиот тој Мицкоски свесно креираше поделби на етничка основа

Најново од Вести