Ахмети: Споменикот на УЧК во Слупчане е според сите законски норми

/

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети изјави дека споменикот на ОНА во кумановско Слупчане е поставен според сите процедури и законски норми. Тој ги повика институциите за било каков сомнеж да се направи контрола на истиот проект.

– Се е во согласност со законите во државата и нема ништо надвор од стандардите и законите, изјавил меѓу другото Ахмети.

Извор: Zoom. mk

Претходна статија

Пожар во зграда во Битола, загина повозрасно лице

Следна статија

„Ројтерс“: ЕУ го менува предлогот за санкции кон Русија поради приговорите за руската нафта

Најново од Вести