АКТЕР ПОЗНАТ ПО УЧЕСТВОТО ВО СЕРИЈАТА ЗА СУЛЕЈМАН ВЕЛИЧЕСТВЕНИОТ ОСУДЕН НА РЕЧИСИ 17 ГОДИНИ ЗАТВОР ВО ТУРЦИЈА

/

Познатиот турски актер Аднан Коч е осуден на затворска казна во траење од 16 години и осум месеци, заради пружање отпор на полицијата во операција против распространување дрога во Истанбул, јавува турскиот весник „Сабах“.

Аднан Коч е турски актер и пејач кој се здоби со популарност во Турција со учество во десетици телевизиски серии. Тој глумеше и во познатата серија „Величествениот султан“ каде што ја толкуваше улогата на Бехрам паша.Претходна статија

БЛОКАДА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ, МАШИНОВОЗАЧИТЕ БАРААТ 30 ОТСТО НАДОМЕСТ НА ПЛАТА

Следна статија

ЕКИПИТЕ ОД ОПШТИНА КАРПОШ НА ТЕРЕН – СЕ ОЧЕКУВА ПОСИЛЕН ВЕТЕР И СНЕГ ВО ПОПЛАДНЕВНИТЕ ЧАСОВИ

Најново од Вести