ЕВРОПСКИОТ КОМЕСАР ЗА ПРОШИРУВАЊЕ ЌЕ ЈА ПРЕТСТАВИ НОВАТА МЕТОДОЛОГИЈА НА ЕУ

//

Европскиот комесар за проширување, Оливер Вархели, денеска ќе ја претстави во Брисел ревидираната методологија за процесот на пристапување кон ЕУ. Новата методологија за проширување Вархели ќе ја претстави на прес-конференција по состанокот на колегиумот на Европската комисија (ЕК), а сето тоа е објавено на веб-страницата на Европскиот парламент.

ЕК подготви нова методологија за проширување на ЕУ по францускиот предлог за реформа на процесот на проширување од ноември минатата година и по вториот предлог на девет земји членки во декември.Извор: Макфакс

Претходна статија

ПРОЕКЦИЈА НА „БУБАЧКИ“ ВЕЧЕРВА ВО КОТУР

Следна статија

БЛОКАДА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ, МАШИНОВОЗАЧИТЕ БАРААТ 30 ОТСТО НАДОМЕСТ НА ПЛАТА

Најново од Вести