| |

АКТЕРОТ ЉУТКОВ ЗА СЛУЧАЈОТ СО „ШВЕРЦЕРИ“: ОВА Е ПОТЦЕНУВАЊЕ НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО МНТ!

Актерот Зоран Љутков, од прес-говорницата на ВМРО-ДПМНЕ остро го осуди односот на навивачите „Шверцери“ во Македонскиот народен театар и побара одговорност, јавува Фокус.

„До каде оди лудилото на оваа власт. Одговорност мора да има и од министерот за култура, заменикот…

Целиот напис прочитајте го овде.Слични Објави