M-р Александар Попоски: Владеење на правото и правна држава е основниот принцип за кој ќе се залага ГДУ

//

Членот на Иницијативниот комитет на Граѓанско Демократската Унија, м-р Александар Попоски, вчера беше гостин во емисијата „Став“ на ТВ Плус Куманово. Во своето излагање Попоски истакна дека владеењето на правото и правната држава е основниот принцип за кој ќе се залага ГДУ во својата политичка дејност. Погледнете го целосното видео од гостовањето на членот на ИК на ГДУ во емисијата „Став“.Претходна статија

Slavorum: Орце Камчев е најбогатиот Македонец

Следна статија

Фил Невил ќе биде новиот англиски селектор, но на женската репрезентација

Најново од Вести